Jak dobrać rozmiar butów?

Czy kiedykolwiek miałeś trudności z dobraniem odpowiedniego rozmiaru obuwia? Martwisz się o zakupy butów przez internet, ponieważ nie możesz ich przymierzyć przed zakupem? Przygotowaliśmy specjalny poradnik dla Ciebie, który pokaże Ci, jak dobrać odpowiedni rozmiar butów nie wychodząc z domu. Pamiętaj również, że jeśli rozmiar okaże się nietrafiony, buty możesz zwrócić bądź wymienić na inny rozmiar nie ponosząc kosztów wysyłki. Więcej informacji o wymianach i zwrotach znajdziesz tutaj.

Jak zmierzyć stopę w celu dobrania rozmiaru butów?

1. Przygotuj ołówek lub długopis, kartkę papieru oraz linijkę/miarkę.

2. Postaw stopę na kartce. Ważne, abyś w tym momencie znajdował się w pozycji stojącej, a nie siedzącej. Obrysuj stopę. Ważne, aby ołówek był trzymany w pionie tj. pod katem 90 stopni do kartki.

3. Zmierz w linii prostej odległość pomiędzy najbardziej wysuniętymi punktami czyli pietą i przodem stopy.

4.  Porównaj uzyskaną długość z tabelą rozmiarów właściwą dla danego modelu obuwia.

Jak sprawdzić dopasowanie butów po ich otrzymaniu?

Buty należy przymierzać na miękkim podłożu np. dywanie i unikać zaginania cholewki. Buty zakładamy, korzystając z łyżki. Po założeniu należy stopę przesunąć maksymalnie do przodu butów, tak by nie czuć dyskomfortu. Jeśli przy pięcie pozostaje dużo luzu (jeśli mieści się bez problemu palec) to znaczy, że rozmiar jest za duży. Jeśli natomiast luzu jest mniej, a but nie ciśnie w żadnym miejscu, to znaczy, że buty są dobrane prawidłowo.

Aby dać użytkownikowi maksimum komfortu buty muszą być dobrze dopasowane tj. muszą dobrze przylegać do stopy, nie pozostawiając luzu, ale jednocześnie nie mogą powodować dyskomfortu w żadnym miejscu.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy w doborze rozmiaru, albo masz dodatkowe pytania?

Napisz wiadomość na naszym chacie lub poprzez e-mail: kontakt@clue-shoes.pl.

Chętnie pomożemy dobrać odpowiedni rozmiar buta, ale również pomożemy dobrać model obuwia do stylizacji np. ślubnej czy biznesowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl